ΑΠΟΠ / ΚΙΝΥΡΑΣ ΠΕΓΕΙΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ 2-3

Την πιο σπουδαία νίκη του στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο σημείωσε ο Εθνικός Άσσιας, ο οποίος κέρδισε εκτός έδρας του ΑΠΟΠ/Κινύρα με 3-2. Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος προηγήθηκαν με τον Κωνσταντίνου στο 27’, ενώ δύο λεπτά αργότερα θα μπορούσαν να κάνουν το 2-0, καθώς ο Ταρούμπα έχασε σπουδαία ευκαιρία για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του. Κόντρα στη ροή του αγώνα και σε μια ανύποπτη φάση οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 με αυτογκόλ του Κωνσταντίνου, το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ο Εθνικός μπήκε πολύ πιο δυνατά και με εκπληκτικό τέρμα του Σπένσερ στο 48’ πήρε το προβάδισμα, ενώ "κλείδωσε" τη νίκη του στο 63΄με τον Ιγνατιάδη. Το μόνο το οποίο πέτυχαν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 3-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κατσιάνα στο 86΄.

Η ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΙΚΗ ΑΝΕΒΗΚΕ ΣΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΤΑΜΑΤΑ ΤΗΝ ΕΚΠΛΗΡΩΣΗ ΤΩΝ ΣΤΟΧΩΝ ΤΗΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΣΤΗΝ Β’ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ . ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ ΤΡΙΤΗ ΣΥΝΕΧΩΜΕΝΗ ΝΙΚΗ Η ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΑΝΟΔΟ 6 ΘΕΣΕΩΝ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ!